arama

  Mauritius’a Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilir, Nerede Kalınır? Mauritius Gezi Rehberi..

  Mauritius Gezilecek Yerler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
   Loading...

  Mauritius’a Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilir, Nerede Kalınır? Mauritius Cumhuriyeti Gezi Rehberini sizler için hazırladık.

  Mauritius, Hint Okyanusu’nda bulunan tropikal bir ada. Lüks otelleri ve yıl boyu deniz, güneş tatili yapılabilecek bir havaya sahip olması nedeniyle genellikle balayı tatillerinin vazgeçilmezleri arasında. Ancak bu güzel adayı görmek için mutlaka balayı tatilinizi beklemeyin derim 🙂 Sevgilinizle ya da arkadaş grubu olarak giderseniz de çok keyif alacağınıza eminim. Kendinizi şımartmak için çok iyi bir seçenek kesinlikle. Dünya’dan soyutlanıp, çok iyi dinleneceğiniz bir tatil olacağını garanti ediyorum.

   

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius Gezilecek Yerler

   

  Mauritius için vize gerekmiyor. Uçakta dağıtılan formları doldurup, pasaport kontrolünde görevli memura vermeniz yeterli. Ancak vize olmadığı için pasaport geçişinde fazla titizlenip, saçma sapan sorular sorarak işlemleri uzatabiliyorlar. Bizim grupta aramızdan birinin pasaportu eski tipti ve görevli memur ”neden diğerlerinden farklı bu pasaport” diye başlayıp, ”neden tüm formlarda aynı el yazısı var, bu formları kim doldurdu?” ya da arkadaşımın 5 yıllık ingiltere vizesini görüp ”İngiltere’de mi yaşıyorsunuz?” gibi bir sürü anlamsız sorular ile bir saat kadar tuttu bizi. Tüm uçak pasaport kontrolünden geçip ülkeye girmiş, tüm havaalanı boşalmış ama biz hala bekliyorduk. Sorun ne dediğimizde sorun yok deyip, anlamsız sorularına devam ediyorlardı. Ben artık ilk uçakla bizi geri gönderecekler herhalde diye düşünmeye başlarken ülkeye girmemize sonunda onay verdiler. Neden sorun çıkardılar, neden onay verdiler hala çözebilmiş değiliz 🙂

   

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius’a Nasıl Gidilir?

  Mauritius’a direk uçak yok maalesef. Turk Hava Yolları ya da Emirates ile Dubai üzerinden aktarmalı olarak gidebiliyorsunuz. Aktarmaların arasında uzun saatler olabildiğinden Mauritius’a varmak 10-15 saati bulabiliyor. Bilet ayarlarken buna dikat edin mutlaka. Dubai Havaalanı sıkılmadan birkaç saat geçirilebilecek bir havaalanı ancak uçaklar arasındaki saatler daha uzun olursa saatlik olarak oda kiralanan havaalanı otelinde önceden rezervasyon yapmanızda fayda var. Yer bulmak sorun olabiliyor çünkü.

   

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius’a Ne Zaman Gidilir?

  Mauritius’da sıcaklık yılboyu 25-30 dereceler civarında olduğundan dolayı tüm yıl boyunca gidilebilir aslında. En sıcak aylar Aralık, Ocak, Şubat iken en soğuk aylar Haziran, Temmuz ve Ağustos’dur. Biz, konuştuğumuz organizasyon şirketi sorun olmaz dediği için Temmuz ayında gitmiştik. Evet denize girilebiliyordu ancak tatilin son bir iki günü hava kapalı olduğu için çok keyif almamıştık. O nedenle tüm yıl gidilebilir deseler de siz yine de Güney Yarım Küre’de yaz olan bir tarihi tercih edin bence.

   

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius’a Ne Yapılır?

  İlk yapacağınız şey elbetteki muhteşem plajlarında güneşlenmek ve Hint Okyanus’unda yüzmek olmalı. Dünya’dan kendinizi tamamen soyutlayacağınız, kafanızı boşaltacağınız bir tatil sizi bekliyor. Tüm tatili lüks otellerde, deniz ve güneş ile geçirmekten sıkılırım derseniz, köpekbalığı gözleme dalışı yapabilir, balina gözleme turlarına katılabilir ya da Hint Okyanus’unda ton balığı avına çıkabilirsiniz. Ancak balık avına çıktığınız denizin Okyanus olduğunu unutmayın. Tekneler çok büyük balık yakalayabilmek için ciddi açılıyorlar ve açık denizde çok fazla dalga olabiliyor. Bu nedenle deniz tutar beni diyorsanız hiç denemeyin derim. Biz bu nedenle erken dönmek zorunda kalmıştık. Balık tutmayı seviyorsanız yanınızda minik bir olta getirirseniz, villanızın bahçesinden de balık tutabilirsiniz 🙂

  Biz tüm tatili otelde geçirmeyelim, çıkıp adayı da gezelim istediğimizden dolayı bir gün de araba kiralayıp gezmiştik. Ancak lüks oteller ve plajlar dışında adanın çok turistik bir yer olmadığını söyleyebilirim. En hareketli bölge başkent Port Louis olarak geçiyordu internette okuduğum tüm yazılarda ama vakit ayırıp gitmeye değmez kesinlikle. Bir de büyük bir botanik bakçesi bulunuyor ama onu da çok fazla beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

   

  Mauritius Gezilecek Yerler

  Mauritius Gezilecek Yerler

   

  Mauritius’da Nerede kalınır?

  Mauritius’da bir çok lüks otel bulunuyor. Biz Four Seasons‘da kalmıştık. Kendine ait bir koyu bulunan, denize bakan villalar şeklinde odaları olan muhteşem bir otel burası. Yemekleri de çok başarılı. Özellikle Asya gecesi, ya da seafood gecesi yaptıklarında parmaklarınızı yiyorsunuz diyebilirim.

  Bu kadar yazmak yeter bence. Geri kalanını da otelden fotoğraflar anlatsın :))

  denizli escort

  office 365 lisans satın al

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.