arama

  Rusya Chelyabinsk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
   Loading...

  Chelyabinsk , Rusya’nın en büyük sanayi, ekonomik, kültürel ve iş merkezlerinden biri olan Chelyabinsk Oblast’ın yönetim merkezidir. Bu şehir, Uralların ve Sibirya’nın jeolojik sınırında, Rusya’nın Asya kısmında, Ural Dağları’nın doğu yamacında, Miass Nehri’nin her iki kıyısında, Moskova’nın yaklaşık 1.800 km doğusunda yer almaktadır.

  Chelyabinsk’in nüfusu yaklaşık 1.200.000 (2018), alan – 500 km2’dir.

  Telefon kodu – +7 351, posta kodları – 454000-454930.

  Chelyabinsk’teki insanlar çoğunlukla Ruslar, Tatarlar ve Başkurtlar ve diğer uluslar var. Chelyabinsk halkı çok farklı. Eğitim düzeyi, sosyal altyapı ve refahın yanı sıra değişebilir. Toplum inanılmaz derecede zenginden aşırı fakire son derece kutupludur. Şehirde çok sayıda fabrika işçisi ve genel olarak emekçiler var, özellikle de şehir merkezine uzak.

  İngilizce konuşanların sayısı çok düşüktür. Konuşan kişiler çoğunlukla, okul çalışmalarından sadece diller dikkate alındığında oldukça kötü olan birkaç cümle biliyorlar. Gençler arasında İngilizce konuşan biriyle tanışmanız, yaşlılardan daha muhtemeldir. Şehirde önceden tanıdık gelmek mümkündür.

  Sokaklarda ve yerel ulaşımda Rus halkı biraz kaba ve gülümser değil, bu da size kötü bir ilk izlenim veriyor. Çoğunlukla fakirdirler ve sayısız sorunlarının içinde kapalıdırlar. Sadece gerçekten mutlu hissettiğinizde veya komik bir şey olduğunda gülümsersiniz, aksi takdirde Ruslar düz yüz tutar, normaldir. Gerçekte insanlar gerçekten yardımsever, misafirperver ve açık sözlüdür.

  Chelyabinsk şehir bayrağı

  Chelyabinsk şehir bayrağı

  Chelyabinsk şehir arması

  Chelyabinsk şehir arması

  Chelyabinsk şehir haritası, Rusya

  Rusya'nın Chelyabinsk şehir haritası

  İlçeler

  Centralniy (Merkez)

  Severo-Zapad (Kuzey-Batı)

  Traktorozavodskiy

  Kalininskiy

  AMZ

  ChMZ

  Rusya Chelyabinsk Güvenilir mi?

  Chelyabinsk güvenli bir şehir ve ziyaretlerin çoğu sorunsuz. Kişi her yerde olduğu gibi dikkatli olmalıdır.Yollar tehlikeli olabilir, bu nedenle yollarda veya yollardan geçerken dikkatli olun. Ayrıca, banliyölerde geç yürümemeniz de tavsiye edilir.

   

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.